PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Woda w unicie źródłem zakażenia

en
20-09-2016, 12:46
Woda w unicie źródłem zakażenia Mycobacteria w systemie wodnym unitu przyczyną infekcji (fot. pixabay)
Mycobacteria w systemie wodnym unitu przyczyną zakażeń - w Kaliforni siedmioro dzieci jest hospitalizowanych po  leczeniu w klinice stomatologicznej w Anaheim.

Najbardziej poszkodowany jest trzyletni Gibran. Leży w szpitalu po zabiegu usunięcia ropnia i jest w trakcie dożylnej antybiotykoterapii. Do infekcji doszło podczas leczenia kanałowego mlecznego zęba, które przeprowadzono w maju. Jest jednym z wielu dzieci, które przeszły tę procedurę w tej samej klinice. 

- Bakteria jest oporna na leczenie i leczenie musi być szczególnie szybko podjęte. Tego typu przypadek widzę po raz pierwszy od 10 lat – mówił dr Eric Handler z Orange County Health Care Agency.
Wszystkie dzieci, u których stwierdzono infekcję mają dożylnie podawane antybiotyki.

Mycobacteria występuje powszechnie i zwykle nie zagraża zdrowiu. Jednak w rzadkich przypadkach źródła wody mogą zawierać wysokie stężenie tego drobnoustroju i podczas procedur takich jak pulpotomia wzrasta ryzyko infekcji. Takiego zagrożenia nie ma, gdy pacjenci przechodzą nieinwazyjne zabiegi.

Klinika stomatologiczna w Anaheim zawiesiła przeprowadzanie pulpotomii. Ale że infekcja powodowana przez  Mycobacteria rozwija się bardzo powoli, klinika informuje o ryzyku rodziców wszystkich małych pacjentów, których leczono od września do maja, czyli blisko 500 dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   zakażenia   leczenie dzieci  

POLECAMY W SERWISACH