PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Właściciel sieci gabinetów dentystycznych chce za swoją kolekcję raptem... 0,5 mld zł

ms
10-06-2014, 13:37
Właściciel sieci gabinetów dentystycznych chce za swoją kolekcję raptem... 0,5 mld zł Właściciel sieci gabinetów dentystycznych chce za swoją kolekcję raptem... 0,5 mld zł (źródło: Wikipedia)
Nazywa się James Hull, ma 53 lata i stworzył na Wyspach Brytyjskich sieć gabinetów dentystycznych James Hull Associates. W wolnych chwilach stworzył coś nie mniej fascynującego, a może bardziej - jest posiadaczem 457 unikatowych samochodów. Wiele z nich ma niecodzienne metryki. Całość Hull wystawił na sprzedaż. Są chętni? Kupiec wyłożyć będzie musiał ...0,5 mld zł.

James Hull chciałby, aby jego kolekcja w całości trafiła do jednego właściciela i żeby inwestor zapewnił dostęp do samochodów publiczności, a jest co podziwiać. Bentley, którym jeździł Elton John, Austin Winstona Churchilla, Rolls Royce biorące udział w obchodach 80 urodzin królowej Anglii Elżbiety II, Jaguary: D-Type, C-Type, XK oraz perełka KXSS z lat 50-tych i dalej Triumph TR5 oraz Mini Traveller.

Niemal każdy samochód z kolekcji Jamesa Hulla należał do znanych rajdowców, artystów, polityków, ogólnie rzecz ujmując do osób, które zdołały zapisać się na kartach historii i to nie tylko brytyjskiej. Każdy egzemplarz został pieczołowicie odrestaurowany.

Decyzja o sprzedaży kolekcji związana jest z sytuacją życiową Jamesa Hulla, który od kilku lat zmaga się z rakiem. Inwestor pozbywa się swoich aktywów. Wcześniej informowaliśmy o tym, że kilkadziesiąt gabinetów dentystycznych James Hull Associates przejętych zostało przez Smiles Dental.

Kolekcja samochodów jest imponująca, problem w tym, że wyceniono ją na 100 mln GBP. Byłaby jeszcze droższa, gdyby nie fakt, że swego czasu do hangarów z cennymi pojazdami dostali się wandale i dużą część kolekcji nieodwracalnie zniszczyli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH