PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wizyta u dentysty to najwspanialszy okres w życiu dzieci

jsz
06-08-2014, 08:08
Wizyta u dentysty to najwspanialszy okres w życiu dzieci Dzieci z Czarnobyla znaleźli dentystę w Malvern (foto: sxc.hu0
Chernobyl Children's Lifeline (ChChL) to brytyjska organizacja charytatywna, która dba o zdrowie dzieci z rejonu Czarnobyla. Ostatnio ChChL zorganizowała pobyt grupie ukraińskich dzieci w Malvern (miasto w Anglii, w hrabstwie Worcestershire).

Młodzi pacjenci z Ukrainy, ze względu na wysoki poziom radiacji w miejscu ich zamieszkania, borykają się z dużymi problemami zdrowotnymi, które obejmują niestety również kłopoty z zębami.

Karen Sutton z Beacon Dental Care, w której mali Ukraińcy byli leczeni, z zakłopotaniem poinformowała o tym, że w zasadzie dla większości ukraińskich dzieci była to pierwsza w życiu wizyta u dentysty. Ukraińscy pacjenci przyznawali, że bywało, iż tygodniami zmagali się z bólem zębów, ale o pomocy medycznej w ich rodzinnym kraju nie było mowy.

Zagranica, nieznani ludzie, brak znajomości języka, to wszystko sprawiło, że dzieci z Czarnobyla były początkowo przerażone nową sytuacją, jednak już pod koniec dwutygodniowego pobytu ich nieufność znikła bezpowrotnie.

Dzieci, oprócz intensywnego leczenia stomatologicznego, podczas pobytu w Wielkiej Brytanii korzystały z bogatego programu rozrywkowego. Cała grupa przyznała, że pobyt u dentysty będzie wspominać jako najpiękniejszy okres w ich życiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH