PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Więzienie za wybielanie zębów

20-02-2013, 23:27
Więzienie za wybielanie (fot. sxc.hu)
Więzienie za wybielanie (fot. sxc.hu)
Śnieżnobiały uśmiech pasuje praktycznie do każdego koloru garderoby. Wydaje się jednak, że najmniej do więziennego pasiaka. A właśnie koniecznością przyodziania takiego stroju straszy się brytyjskich dentystów, gdyby złamali przepisy dotyczące wybielania zębów i dodatkowo mieli dużego pecha.

Stosowanie produktów do wybielania zębów podlega określonym regulacjom prawnym. Niedawna nowelizacja europejskiej dyrektywy o kosmetykach sprawiła że do wolnego obrotu dopuszcza się  jedynie produkty o maksymalnym stężeniu nadtlenku wodoru 0,1 proc., zaś produkty o stężeniu nadtlenku wodoru między 0,1 a 6,0 proc. dopuszcza do obrotu i stosowania pod ściśle określonymi warunkami, to jest po badaniu stomatologicznym.

Zasada coś za coś obowiązuje dentystów w wyjątkowy sposób. Możliwość wybielania przy większych dawkach nadtlenku wodoru może i gwarantuje lepsze efekty, ale i powinna wzbudzić czujność dentysty, aby nie przekraczać górnych granic. Wybielanie zębów, które nie zadowoli pacjenta lub spowoduje nieprzewidziane komplikacje kosztują 5 tysięcy funtów grzywny i maksymalnie sześć miesięcy pozbawienia wolności.

General Dental Council (GDC) już zapowiedziała, że będzie przyglądać się bacznie dentystom, którzy mają w ofercie gabinetu zabiegi wybielające. Nie wykluczone są kontrole praktyk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   wybielanie zębów  

POLECAMY W SERWISACH