PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wielkie serce Gabrieli Kamińskiej, właścicielki kliniki stomatologicznej

ms
14-11-2017, 12:15
Wielkie serce Gabrieli Kamińskiej, właścicielki kliniki stomatologicznej Gabriela Kamińska właścicielka Stoma-Dental w Rybniku
Gabriela Kamińska, właścicielka kliniki stomatologicznej Stoma-Dental w Rybniku zaadoptowała wraz z mężem Adamem czwórkę dzieci, chociaż już mają własnego syna i  trójkę adoptowanych podopiecznych – całą sytuację naświetlił program TVN Uwaga.

Na podjęcie tak istotnego obowiązku i wzięcie tak dużej odpowiedzialności stać byłoby niewiele osób. Szacunek dla Gabrieli Kamińskiej tym większy, że czwórka adoptowanych dzieci przeszła w życiu wiele. Dzieci odebrane zostały biologicznym rodzicom, którzy ponoć je molestowali. W tej sprawie zapadł wyrok - matka oraz ojciec odsiadują karę więzienia. W rodzinie było wiele zła i ten fakt jest niepodważalny, ale po latach okazuje się, że rodzice skazani zostali, przynajmniej w pewnej mierze na podstawie fałszywych zeznań.

Dzieci trafiły do rodziny zastępczej i dopiero wówczas doświadczyły przemocy. Opiekująca się podopiecznymi kobieta stosowała wobec nich wymyśle kary, maltretowała je i głodziła. Czwórka dzieci znalazła się w domu dziecka. W takiej sytuacji z pomocą przyszła Gabriela Kamińska. Przyjęła dzieci pod swój dach, zapewniając im bezpieczeństwo i uczucie.

Kim jest Gabriela Kamińska? O jej osobowości świadczy fakt, że została Człowiekiem Roku Rybnik.com.pl 2014 w kategorii Nagroda Internautów.

Gabriela Kamińska prowadzi kilka gabinetów stomatologicznych i  pracownię protetyczną, która może pochwalić się m.in. stworzeniem skomplikowanych protez ucha czy nosa. Firma zatrudnia 40 pracowników.

Gabriela Kamińska jest inicjatorką wielu działań i akcji charytatywnych: angażuje się w Rybnickie Dni Promocji Zdrowia, prowadzi akcje profilaktyczne w rybnickich szkołach, organizuje bezpłatne leczenie mieszkańców Rybnika – "Metamorfozy w trosce o twój uśmiech". Zapewnia bezpłatne leczenie podopiecznym Domu Dziecka.

Podziwiamy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
akcja charytatywna  

POLECAMY W SERWISACH