PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wielka Brytania: dentystka nie przyjęła pacjenta, bo ważył 216 kg

smn
14-03-2017, 08:02
Wielka Brytania: dentystka nie przyjęła pacjenta, bo ważył 216 kg Gdy monstrualna otyłość uniemożliwia leczenie stomatologiczne (fot. pixabay)
Bardzo otyły pacjent, chory na hemofilię ma kłopoty  z otrzymaniem pomocy stomatologicznej. Nawet przy tak prostej procedurze jak usuwanie kamienia nazębnego. Nikt nie chce go przyjąć z obawy, że załamie się pod nim fotel.

Andy Chaplin chciał się pozbyć kamienia nazębnego. Dentystka odmówiła wykonania zabiegu z obawy, że pacjent połamie fotel. Chaplin, który ważył wtedy 216 kg, schudł 38 kg i po miesiącu wrócił do gabinetu stomatologicznego. Mimo że nieco lżejszy, nadal stanowił zagrożenie dla fotela, który wyprodukowano dla pacjentów o masie nie przekraczającej 133 kg.

Chaplin ma hemofilię, każdy wypełnienie ubytku musi w jego przypadku odbywać się w szpitalu, z powodu ryzyka groźnego dla życia krwotoku. Okazuje się, że nawet tak drobny zabieg jak scalling nie może odbyć się w zwykłym gabinecie stomatologicznym.

Chaplin protestuje: mam takie samo prawo do opieki stomatologicznej, jak każdy inny człowiek. Byłem w wielu prywatnych gabinetach, ale żaden dentysta z powodu mojej hemofilii nie chce mnie nawet dotknąć.  Chciałbym zapłacić za zabieg, ale okazuje się, że jedynym miejscem, które może mnie leczyć jest Queen Elizabeth Hospital w Birmingham. Ostatnio, gdy trzeba było zrobić ekstrakcję zęba musiałem zostać w szpitalu na noc, żali się Chaplin.

Andy Chaplin złożył oficjalny protest.

Więcej: thesun.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
fotel dentystyczny   pacjent_w_gabinecie   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH