PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wiek emerytalny stomatologa chęci a rzeczywistość

16-04-2013, 00:01
Wiek emerytalny stomatologa  chęci a rzeczywistość (fot. sxc.hu)
Wiek emerytalny stomatologa chęci a rzeczywistość (fot. sxc.hu)
W jakim wieku lekarze dentyści chcieliby przejść na emeryturę? Jak się okazuje, oczekiwany limit często różni się od rzeczywistego. Co ciekawe, oczekiwania te zmieniają się wraz z wiekiem samych zainteresowanych. Przynajmniej w przypadku stomatologa pracującego w USA. 

Jim Du Molin, amerykański ekspert z zakresu stomatologicznego marketingu internetowego, przedstawił na swoim blogu wynik ankiety, dotyczącej oczekiwanego wieku, w jakim lekarze dentyści w Stanach Zjednoczonych chcieliby przejść na emeryturę. W jego ankiecie średnia wieku wszystkich respondentów wyniosła 55 lat.

Wyniki ankiety wykazały, iż wiek w jakim lekarze dentyści chcieliby przechodzić na emeryturę, wynosi średnio 69 lat. Co ciekawe, młodzi dentyści do 50 roku życia chcieliby pracować nawet dłużej. Wśród nich, oczekiwany limit wieku wyniósł średnio 74 lata. Oznacza to, że ta grupa lekarzy, których średnia wieku wynosiła 43 lata, przewidywali praktykować przez kolejne 31 lat. Mimo to, ponad połowa ankietowanych opowiedziała się za emeryturą rozpoczętą w wieku 65 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   Jim Du Molin   emerytura  

POLECAMY W SERWISACH