PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Węgierski dentysta fatalnie wszczepił implanty

smn
27-04-2016, 12:19
Węgierski dentysta fatalnie wszczepił implanty Denturystyka nie zawsze wychodzi na zdrowie (fot. pixabay)
Denturystyka bywa niebezpieczna. Przekonała się o tym, mieszkająca w Burton-upon-Trent, Jackie Stokes. Po implanty udała się na Węgry, licząc na niższe ceny.

Leczenie, za które rachunek wyniósł 9,5 tys. funtów spowodowało nieodwracalne szkody w jej zdrowych zębach – orzekł brytyjski General Dental Council.

Jackie Stokes tak opisuje swoje wizyty u węgierskiego dentysty: czuję się jakbym została napadnięta, zmasakrowana i obrabowana z życiowych oszczędności.  

Wszczepienie implantów doradził jej dentysta z NHS. Wybrała zabiegi w jednym z gabinetów w Budapeszcie, bo na Węgrzech była już jej przyjaciółka.

Podczas dwóch podróży miała wszczepione implanty w szczękę i założono jej osiem koron na zęby dolne. Implanty się nie przyjęły i później zostały usunięte. Pacjentka musi teraz nosić protezę.
Leczenie stomatologiczne, mające naprawić szkody, wymagało 27 wizyt. Lekarz z General Dental Council twierdzi, że w jej przypadku korony nie powinny być zakładane. W sposób nieodwracalny uszkodziły zdrowe zęby.

Więcej: bbc.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implanty   denturystyka  

POLECAMY W SERWISACH