PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Webinarium na temat dziecięcej próchnicy

smn
04-04-2017, 08:04
Webinarium na temat dziecięcej próchnicy Szkolenie on-line na temat profilaktyki próchnicy
Ryzyko próchnicy u dzieci, metody oceny i możliwości obniżenia zagrożenia. Webinarium odbędzie się właśnie dzisiaj 4 kwietnia o godz. 13.00. Jak w nim uczestniczyć.

Wykład wygłosi dr Angelika Kobylińska z Zakładu Stomatologii Dziecięcej WUM. 

Przedstawi systemy oceny ryzyka próchnicy, diagnostykę jej przyczyn i sposób opracowywania indywidualnego plan profilaktyczno-leczniczego.

Ważną rolą systemów  oceny ryzyka próchnicy jest edukacja pacjenta i jego motywacja do wprowadzania w życie zaleceń lekarskich oraz możliwość monitorowania ich realizacji i skuteczności. W tych działaniach o sukcesie można mówić, gdy uda się  przywrócić i utrzymać równowagę między czynnikami sprzyjającymi demineralizacji a ochronnymi – umożliwiającymi remineralizację stale pojawiających się odwapnień szkliwa.

Warto pamiętać, że przyczynami demineralizacji nie jest wyłącznie ekspozycja na cukier lub zaniedbania w higienie jamy ustnej. Dlatego warto zgłębić środki i metody wpływające na różne czynniki  istotne w etiologii choroby próchnicowej, na przykład zmniejszające podatność tkanek zębów na działanie kwasów bakteryjnych, zwiększające potencjał remineralizacyjny śliny i jej zdolności do zobojętniania kwasów lub skutecznie zmniejszające liczebność bakterii próchnicowych.

Rejestracja: colgate.webex

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
profilaktyka próchnicy   próchnica dzieci  

POLECAMY W SERWISACH