PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Walter Palmer, zabójca lwa Cecila znów się boi

kan
28-03-2018, 09:25
Walter Palmer, zabójca lwa Cecila znów się boi Książka na temat lwa Cecila może ponownie wywołać falę agresji wobec Waltera Palmera (fot. pixabay)
Amerykański stomatolog Walter Palmer, który trzy lata temu zabił lwa Cecila, przyznał że boi się reakcji obrońców praw zwierząt na mającą się ukazać książkę, na temat tego słynnego na całym świecie kota.

Wkrótce w Stanach Zjednoczonych ukaże się książka “Lion Hearted: The Life & Death of Cecil and the Future of Africa’s Iconic Cats,”. Jej autorem jest Andrew Loveridge, brytyjski zoolog, który spędził dwie dekady badając afrykańskie lwy, także Cecila. 

W wywiadzie dla National Geographic, który zapowiada publikację książki, Loveridge zdradza szczegóły nieszczęsnego polowania. Okazuje się, że przewodnik, którego Palmer zatrudnił, za pomocą padliny wywabił Cecila z rezerwatu. Po czym dentysta zranił lwa z kuszy  i zostawił go konającego na wiele godzin.

Adwokat Waltera Palmera zwrócił się do wydawcy książki z prośbą o jej egzemplarz zanim jeszcze pojawi się w sprzedaży.  Ale nikt w wydawnictwie nie chce z nim rozmawiać.

Palmer trzy lata temu, gdy wyszło na jaw, że zabił Cecila, musiał zamknąć gabinet stomatologiczny i ukrywać się. Nawet jego żona i córka otrzymywały pogróżki na portalach społecznościowych. Nikt nie słuchał jego argumentów, że nie był świadomy na jakie zwierzę poluje.

Teraz dentysta obawia się równie gwałtownych reakcji obrońców praw zwierząt.

Więcej: pagesix.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   Dentysta w Afryce  

POLECAMY W SERWISACH