PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wada sprzętu stomatologicznego - zdrowie 2,5 tys. dzieci w niebezpieczeństwie

ms
07-02-2017, 13:12
Wada sprzętu stomatologicznego - zdrowie 2,5 tys. dzieci w niebezpieczeństwie Zagrożenie zdrowia dzieci w gabinecie (foto: pixabay)
Okazało się, że w unicie stomatologicznym system odsysający oraz system generujący sprężone powietrze nie działały jak należy. W efekcie wraz ze sprężonym powietrzem do jamy ustnej leczonych dzieci mogły przedostać się cząstki zasysane przez ssak.

Zdarzenie miało miejsce w jednym z gabinetów dentystycznych w Auckland (Nowa Zelandia). Afera wybuchła po tym jak matka jednego z małych pacjentów otrzymała informację o tym, że w wyniku awarii sprzętu kolejna wizyta jej dziecka musi być przeniesiona o kilka dni. Jednocześnie poproszona została o przebadanie dziecka na obecność w organizmie chłopca wirusów HIV oraz WZW typu B i C.

Przerażona matka dowiedziała się, że jest to konieczne, gdyż źle funkcjonujące systemy w unicie stomatologicznym mogły nieść poważne zagrożenie.

Matka za pomocą FB szybko poinformowała innych rodziców dzieci leczących się w tym samym gabinecie o dramatycznej sytuacji.

Okazało się, że wadliwy unit pracował od 13 września 2016 do 23 stycznia 2017 r., zatem problem dotyczy 2,5 tys. dzieci, które w tym czasie korzystały z usług feralnego gabinetu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zakażenia  

POLECAMY W SERWISACH