PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Zamościu huczne obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej

en
24-03-2016, 11:47
W Zamościu huczne obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej Multimed świętuje ŚDZJU (foto; Multimed)
Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed w Zamościu z dużym sukcesem zorganizowało obchody ŚDZJU.

Dobrych pomysłów nie brakowało. Był pochód „Przyjaciół zdrowego uśmiechu” – dzieci z Zespołu Szkół Społecznych przebrały się za Multinkę, Kapitana Aquafresh, Dr Ząbka, Dr Ząbkowską i Wróżkę Zębuszkę. Do rytmu przygrywali perkusiści ze Szkoły Muzycznej Yamaha.

Na wielkiej planszy odbył się pojedynek mleczaków z próchnicą. Ogłoszono zwycięzców konkursu na najlepszą pracę muzyczną, plastyczną lub literacką. Wybór nie był łatwy, bo chętnych do udziału w nim było ponad stu. Nagrodzono 34 dzieci. Premiowano samodzielność, pomysłowość i estetykę.

Zorganizowano też konkurs na najlepsze hasło promujące zdrowie. Miało nie tylko zachęcać do dbania o zęby, ale też budzić dobre skojarzenia. Wygrało hasło „ Twój uśmiech jest twoją wizytówką”.

Ale najpoważniejszym punktem programu, choć tylko dla dorosłych, były badania przesiewowe w kierunku nowotworów jamy ustnej. Badania prowadzili lekarze z Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed.

Patronat honorowy nad ŚDZJM w Zamościu objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, a także prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH