PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Uśmiech Joe Bidena zapewnił mu fotel wiceprezydenta

08-11-2012, 05:42
Obamie pomógł uśmiech Joe Bidena? (źródło: wikipedia.org)
Obamie pomógł uśmiech Joe Bidena? (źródło: wikipedia.org)
W cieniu sukcesu wyborczego Baracka Obamy, swoją małą wiktorię świętuje Joe Biden. Pozostanie on na stanowisku wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych na kolejną kadencję. W trakcie kampanii furorę zrobił jego śnieżnobiały uśmiech. 

Nie wszyscy wiedzą, że w USA swoje debaty wyborcze mają również kandydaci na wiceprezydenta kraju. Joe Biden, który piastuje ten urząd od 2009 roku mierzył się na argumenty z republikaninem Paulem Ryanem. W trakcie debaty sztaby wyborcze obu kandydatów rywalizowały na Twitterze, zarzucając użytkowników krótkimi ciekawostkami. Rozsyłane linki szybko spotykały się z mniej lub bardziej cennymi komentarzami. Jeden z wpisów zdecydował, że zęby Joe Bidena, wpiszą się na zawsze w karty historii kampanii wyborczej.

Jego autorką była komediantka Morgan Murphy. Jej twitt, głoszący odważną tezę, że "zęby Bidena są tak białe, że na pewno muszą głosować na Romneya", w kilka chwil stał się hitem internetu. Zapoczątkował falę virali i memów. Następnego dnia internautom wtórowały gazety, które ogłosiły, że zęby Joe Bidena wygrały debatę wiceprezydencką.

Na kolejne dzieła internautów nie trzeba było długo czekać. Zęby Bidena otrzymały swojąstronę internetową. Na www.JoeBidensTeeth.com znajdziemy pakiet porad z zakresu profilaktyki stomatologicznej w wyjątkowo patriotycznym wydaniu. W serwisie zamieszczono m.in.: wiceprezydenckie porady dotyczące szczotkowania zębów, grę, w której odgaduje się uśmiech znanych osób, czy Hymn Higieny Jamy Ustnej. W sprawie strony głos zabrał sam zainteresowany zastrzegając, że nie miał z nią nic wspólnego. Trudno powiedzieć czy mówił prawdę. Z pewnością serwis pomógł mu utrzymać wizerunek osoby dbającej o higienę jamy ustnej.

Dobrego PR nie zburzyły nawet komentarze specjalistów, którzy podkreślali, że patrząc na uśmiech Bidena, widzą wyłącznie mozolną pracę dentystów i protetyków.

Sukces, zbudowany na zębach - osiągnięty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH