PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

USA: największym wyzwaniem dentystów jest…

katkiel
20-11-2013, 09:26
USA: największym wyzwaniem dentystów jest… USA: największym wyzwaniem dentystów jest…(Fot. Fotolia/PTWP)
Znów zaglądamy na bloga Jima Du Molina, który od lat przeprowadza bardzo interesujące ankiety wśród użytkowników swojego portalu. Tym razem zapytał dentystów o to, co jest dziś dla nich największym wyzwaniem?

Okazuje się, że problemem numer jeden użytkowników serwisu Thewealthydentist.com jest spłata kredytów i pożyczek zaciągniętych podczas studiów. Takiej odpowiedzi udzieliło 19 proc. ankietowanych. - Wzrost oprocentowania i recesja na rynku usług stomatologicznych to najpoważniejsze bariery w rozwiązaniu tego problemu - podkreślają amerykańscy stomatolodzy.

Pozostałe wyzwania są nieco bliższe polskim lekarzom dentystom. Koledzy w USA uważają, że wyzwaniem są także rosnące koszty założenia i prowadzenia praktyki dentystycznej oraz pozyskiwanie nowych pacjentów. Na te problemy wskazało tyle samo uczestników ankiety - po 12,5 proc.

Nieco mniej, bo 6 proc. ankietowanych uważa, że wyzwaniem, są nie tylko dziś, ale będą i w przyszłości, zawiłe regulacje organizacyjno - prawne systemu opieki zdrowotnej.

Część dentystów wskazało również na problem rekrutacji personelu pomocniczego. Ich zdaniem coraz trudniej znaleźć wartościowych pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta w USA   zarobki dentystów   Jim Du Molin  

POLECAMY W SERWISACH