PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

USA: Dziecko zmarło po leczeniu u dentysty

en
08-04-2016, 09:56
USA: Dziecko zmarło po leczeniu u dentysty Zabójcza narkoza dla dziecka podczas zabiegu stomatologicznego (foto: pixabay)
14-miesięczna dziewczynka zmarła po rutynowym zabiegu stomatologicznym w klinice Austin Children’s Dentistry, w Teksasie.

Daisy Lynn Torres  została przywieziona na leczenie do placówki stomatologicznej, dwa zęby wymagały wypełnień. Tak małe dziecko nie potrafi długo siedzieć nieruchomo, więc dziewczynce podano narkozę. W trakcie zabiegu nastąpiło zatrzymanie oddychania. Wezwano ambulans, który przewiózł ją do szpitala, ale po dwóch godzinach dziewczynka zmarła. Trwa dochodzenie co było przyczyną jej śmierci.

W ubiegłym roku w czasopiśmie New England Journal Medicine pojawił się artykuł, który przestrzegał przed podawaniem narkozy dzieciom, zwłaszcza nie mającym ukończonych trzech lat. Istnieją podejrzenia, że w tak młodym  wieku narkoza może zakłócić rozwój mózgu. Jednak na razie są to tylko podejrzenia, nie ma na to twardych dowodów. Obawy wynikają z badań prowadzonych na małpach, u których powszechnie stosowane środki anestezjologiczne mogą wywoływać śmierć komórek mózgowych, w efekcie spowalniać proces uczenia się i zapamiętywania. 

Więcej: twcnews.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH