PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

USA: dentysta więcej niż lekkomyślny

smn
06-12-2016, 12:39
USA: dentysta więcej niż lekkomyślny Niefrasobliwość jednego dentysty może wielu kosztować zdrowie (fot.pixabay)
Dentysta naraził na szwank zdrowie 600 amerykańskich weteranów, pacjentów przychodni Veterans Affairs Medical Center w miejscowości Tomah, w Wisconsin w Stanach Zjednoczonych. A konkretnie naraził ich na zakażenie wirusami: HBV, HCV i HIV.

Władze stanowe proponują teraz wszystkim darmowe badania i ewentualne leczenie. Oficjalnie podano, że dentysta nie sterylizował dokładnie narzędzi. Zapowiedziano darmowe badania, gdy wykryto, że nie tylko nie stosował jednorazowych (jak wymaga tego przychodnia), ale tych już użytych nie odkażał właściwie. Przemywał je roztworem Virex i osuszał.

Dentysta został przyjęty do pracy w przychodni dla weteranów w październiku 2015 r. Od tego czasu przez jego gabinet przewinęło się około 600 weteranów. Na szczęście na razie żaden z nich nie zgłosił zarażenia zapaleniem wątroby, czy AIDS.

 Dochodzenie toczy się także wobec asystentki stomatologicznej, która pracowała z dentystą i nie doniosła do zwierzchnictwa o złych praktykach sterylizacyjnych. Na razie dentysta został odsunięty od pracy a zarząd organizacji stomatologicznej analizuje jego przypadek.

Więcej: www.rt.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zakażenia   dentysta   sterylizacja  

POLECAMY W SERWISACH