• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

USA: 5 mln dzieci leczonych za darmo

en
30-03-2016, 09:20
USA: 5 mln dzieci leczonych za darmo Amerykańscy dentyści z programem charytatywnym (foto: pixabay)
„Podaruj dzieciom uśmiech” (Give Kids A Smile) to wielka narodowa kampania amerykańskich dentystów. Leczą za darmo dzieci, które pochodzą z biednych rodzin.

W ramach akcji „Podaruj dzieciom uśmiech” w 2016 r. zaplanowano co najmniej 1500 imprez. Weźmie w nich udział 40 tys. wolontariuszy. Poza higienistkami stomatologicznymi i studentami wydziałów lekarsko - stomatologicznych, w akcji będzie uczestniczyć 10 tys. dentystów. Pomoc otrzyma blisko 300 tys. dzieci. Dzieci, które po raz pierwszy w życiu będą w gabinecie stomatologicznym, często nigdy nie myją zębów, bo nie mają ani szczoteczki, ani pasty do zębów. Podczas charytatywnej akcji młodzi pacjenci będą mieli zrobiony przegląd, usłyszą jak dbać o zęby, wezmą udział we fluoryzacji,oczywiście będą także leczone.

Pierwsza edycja „Podaruj dzieciom uśmiech” przeprowadzono w 2002 r. w St. Louis. Rok później American Dental Association rozszerzyła zasięg kampanii na cały kraj. Przez pierwsze lata akcja odbywała się tylko w jeden dzień w roku - pierwszy piątek lutego. Obecnie dzieci otrzymują darmową opiekę stomatologiczną przez okrągły rok. Od początku akcji pomoc objęła 5 mln dzieci.

Więcej: ada.org

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
akcja charytatywna   dziecko w gabinecie  

POLECAMY W SERWISACH