PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Urok starego gabinetu stomatologicznego - czy to możliwe?

jsz
28-05-2014, 12:14
Urok starego gabinetu stomatologicznego - czy to możliwe? Urok starego gabinetu stomatologicznego - czy to możliwe? (fot. Muzeum Stomatologii)
Lek. dent. Piotr Kuźnik znany jest czytelnikom infoDENT24.pl jako twórca niecodziennego muzeum stomatologii promowanego pod nazwą „Urok starego gabinetu stomatologicznego". Teraz pasjonat zaprasza zainteresowanych do Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Tam 31 maja 2014 r., o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż w ramach wystawy „Urok starego gabinetu stomatologicznego", która będzie prezentowana do końca sierpnia 2014 r. Ekspozycja obejmuje setki eksponatów i zdjęć, ukazujących zmiany jakie nastąpił w stomatologii przez kilka tysięcy lat.

Piotr Kuźnik tak mówił infoDENT24.pl o kolekcjonerskiej pasji:
- Od około 11 lat zbieram przedmioty związane ze stomatologią. Są to stare książki, broszury, urządzenia, materiały, dyplomy, instrumenty, które pomagają prześledzić rozwój myśli i technologii. Po raz pierwszy kolekcję zaprezentowałem w Baranowie Sandomierskim. Wystawa była także prezentowana m.in. w Mielcu, w Łodzi i w Muzeum Zamku w Łańcucie. Każde następne wystawy wzbogacam kolejnymi eksponatami, przez co stają się niepowtarzalne. Łączy je wspólna nazwa „Urok starego gabinetu stomatologicznego".

Funkcjonuje również strona internetowa www.muzeumstomatologii.pl, gdzie można znaleźć dużo ciekawych zdjęć przedmiotów używanych niegdyś przez dentystów oraz sprawozdania z wystaw.

Piotr Kuźnik prowadzi kilka gabinetów stomatologicznych na Śląsku, jest współautorem programu „Zdrowie i Uroda" emitowanego w TVP Katowice.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Piotr Kuźnik   eksponaty   muzeum stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH