• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Urlop skrupulatnie przygotowany?

Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę General Motors
12-05-2016, 08:08
Urlop skrupulatnie przygotowany? Opel Astra Sports Tourer
To już chyba właściwy moment, żeby zaplanować wakacyjny wyjazd i odpowiednio wcześniej przygotować pacjentów na swoją czasową nieobecność w gabinecie stomatologicznym. Warto w tym aspekcie zadbać o każdy detal ─ również o najbardziej odpowiedni środek transportu.

Według opublikowanego niedawno przez CBOS raportu („Wyjazdy wypoczynkowe Polaków w 2015 roku i plany na rok 2016”, Warszawa, luty 2016 r.) ponad połowa dorosłych Polaków (51%) wypoczywała w zeszłym roku poza miejscem zamieszkania. Najczęściej wypoczywaliśmy w kraju ─ 85% wyjeżdżających w celach wypoczynkowych nie opuszczało granic Polski. Za granicą wypoczywał co piąty dorosły Polak. Najpopularniejsze kierunki wyjazdów krajowych od lat nie ulegają zmianom; na czele są miejscowości nadmorskie (ok. 60 %), następnie góry (15 %), a na trzecim miejscu jeziora (10─12%). Wypoczynek w kraju pozostaje ciągle konkurencyjny wobec wyjazdów zagranicznych, zarówno pod względem ceny, jak i jakości usług. Obecnie, w kontekście wydarzeń na świecie, należy zaliczyć do tych czynników również kwestie bezpieczeństwa.

A środki transportu, jakimi podróżują Polacy? Mimo dynamicznego rozwoju ofert w komunikacji powietrznej czy kolejowej za najkorzystniejszą i najbardziej bezpieczną nadal uznawana jest podróż własnym samochodem. Z badań firmy Eniro wynika, że 78% respondentów własne auto uważa za najwygodniejszą formę transportu, która daje poczucie niezależności i swobody. 59% badanych docenia w tej formie podróżowania m.in. możliwość dotarcia w mniej popularne turystycznie miejsca. Producenci samochodów dbają zresztą o to, by sytuacja przewagi transportu samochodowego nie uległa zmianie i na pewno nie myślą o oddaniu pola innym formom podróżowania.

OnStar ─ rewolucyjne rozwiązanie Opla

Przy planowaniu urlopu wolimy nie dopuszczać do siebie myśli o potencjalnych zagrożeniach związanych z kradzieżą auta czy niebezpiecznym dla zdrowia wypadku. Tego typu sytuacje są szczególnie uciążliwe, gdy dochodzi do nich poza granicami kraju. Na szczęście producenci samochodów coraz częściej starają się nam przyjść z pomocą. Firma Opel jako pierwszy z koncernów samochodowych wprowadziła usługę OnStar, docenioną w 2015 r. m.in. przez francuskie wydanie magazynu "Auto Moto". Po raz pierwszy w historii marki Opel przyznano jej nagrodę Award de l'Innovation w kategorii technologia. Czym jest OnStar i w jakich sytuacjach może nam pomóc?

To tylko jedna z licznych zalet tego rozwiązania. Opel OnStar pomocny może być również w przypadku nagłych, niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Wbudowana funkcja automatycznego reagowania na kolizję drogową aktywuje się bezpośrednio po uruchomieniu poduszki powietrznej, a system natychmiast wykonuje połączenie do specjalnie przeszkolonego doradcy, który po polsku odezwie się w samochodzie przez zestaw głośnomówiący (nawet jeśli zdarzenie będzie miało miejsce poza granicami naszego kraju). W przypadku braku odpowiedzi ze strony kierującego lub zgłoszonej przez niego potrzeby, na miejsce zdarzenia natychmiast wysyłane są służby ratunkowe.

POLECAMY W SERWISACH