PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Unit stomatologiczny jedzie do polskiego gabinetu w Abong-Mbang w Kamerunie

js
25-11-2015, 08:12
Unit stomatologiczny jedzie do polskiego gabinetu w Abong-Mbang w Kamerunie Unit stomatologiczny z Polski do Afryki (foto: pixabay)
Z Poznania wyruszył największy w historii Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, transport darów do Republiki Centralnej Afryki i Kamerunu. Wśród nich znalazł się unit stomatologiczny przeznaczony dla polskiego gabinetu w Abong-Mbang w Kamerunie.

- Od czterech lat przy misji w Abong-Mbang w Kamerunie działa polski gabinet dentystyczny. Tam polscy stomatolodzy leczą za darmo zęby Kameruńczykom.

Na początku sierpnia 2015 r. do pracy w polskim gabinecie stomatologicznym w Kamerunie wyjechała kolejna dentystka, Magdalena Kusińska z Warszawy. Jej wyjazd finansowany był ze środków własnych Fundacji „Redemptoris Missio”.

Do tej pory z ramienia „Redemptoris Missio” na misje wyjechało 158 osób.

Wysyłany właśnie z Polski transport waży 11 t. 9 t to dary zebrane podczas akcji „Podaj mydło”, która polegała na zbiórce środków czyszczących dla podopiecznych polskich misjonarzy.

Kolejne 2 t to mleko w proszku zakupione dzięki sprzedaży aluminiowych puszek w ramach akcji „Puszka dla Maluszka”. Mleko przeznaczone jest dla szpitala i misji w Republice Centralnej Afryki, gdzie polscy misjonarze prowadzą program dożywiania dzieci z najuboższych rodzin.

Do Afryki wysłano również wyposażenie gabinetu ginekologicznego, które trafi do szpitala prowadzonego w Republice Środkowej Afryki. Podarowała je lekarka Barbara Wolska, która pracowała trzy lata w Afryce i stąd doskonale zna tamtejsze potrzeby.

Kolejnymi elementami transportu są plecaki przekazane fundacji przez firmę Herlitz.

Transport z Poznania dotarł do Wrocławia i właśnie rusza do Gdyni, a stamtąd statkiem do portu Duala w Kamerunie.

Więcej: ekai.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH