PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Uczestnik narodowej wyprawy na K2 walczył z…zębem

ms
28-01-2018, 07:17
Uczestnik narodowej wyprawy na K2 walczył z…zębem K2 (źródło Wikipedia)
W cieniu tragedii rozgrywającej się pod Nanga Parbat, w cieniu walki o życie  Elisabeth Revol i Tomasza Mackiewicza, pojawiają się fakty, o których w innych okolicznościach nie dyskutowano by. Uczestnik narodowej wyprawy na K2 mówi także o innych problemach.

Dariusz Załuski, który wraz z kolegami przygotowuje się do ataku na K2 musiał opuścić w trybie pilnym bazę, a to z powodu bólu zęba.

Himalaista, z powodu kłopotów zdrowotnych, przetransportowany został śmigłowcem do Skardu na drobny zabieg stomatologiczny. 59-latek miał kłopoty z zębem. Przed uruchomieniem wyprawy ratunkowej na Nanga Parbat Dariusz Załuski, także śmigłowcem, powrócił do bazy.

- Nie mogę sobie nic zarzucić, abym sprawę zaniedbał. W Warszawie byłem w najlepszych klinikach i byłem pewny, że zostałem wyleczony. A jednak nie do końca. W bazie korzystałem z kroplówki, dożylnie wprowadzanych leków, gdyż inne środki nie działały. Skończyło się na wyrwaniu zęba i... wracam do pracy - powiedział PAP Załuski, jeden z najlepszych na świecie fotografów i filmowców w gronie himalaistów.

Z zapaleniem okostnej alpinista miał problemy już podczas letniej wyprawy na K2. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sport   hobby  

POLECAMY W SERWISACH