PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

(Ty)dzień dentysty w muzeum

05-03-2013, 01:28
(Ty)dzień dentysty w muzeum (fot. UMB)
(Ty)dzień dentysty w muzeum (fot. UMB)
Miłe chwile powinny trwać jak najdłużej, to prawda, której nikt nie podważy. Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB z okazji Dnia Dentysty (5 marca) przygotowało więc specjalną ofertę zajęć edukacyjnych "Z wizytą u stomatologa. Świętowanie trwać będzie (prawie) cały tydzień.


W ramach Tygodnia dentysty w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB uczestnicy zajęć odwiedzą gabinet stomatologiczny, w którym zapoznają się z dziejami stomatologii, zobaczą narzędzia z XIX i XX wieku, porównają fotele i wiertarki stomatologiczne z różnych epok. Zajęcia prowadzone będą w formie interaktywnej i zakończą się wykonaniem odlewu szczęki.

Na zajęcia organizatorzy wystawy zapraszają od 5 do 10 marca 2013 roku.

GRUPY ZORGANIZOWANE
Czas trwania ok. 45 min., grupa wiekowa: 5 19 lat
Cena: 5 zł od dziecka (za zajęcia)
Grupy zorganizowane powinny wcześniej rezerwować miejsca. Zapisy pod numerem tel. (85) 748 54 05; 748 54 67.

OSOBY INDYWIDUALNE - oferta skierowana do dzieci od lat 6 do 12.
Zajęcia odbędą się 10 marca 2013 r. (niedziela) o godz. 13.00.
Cena: 5 zł od dziecka (opiekun wstęp bezpłatny) 

Muzeum jest placówką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, działającą w strukturze Samodzielnej Pracowni Historii Medycyny i Farmacji. Prowadzi działalność naukową, dydaktyczną oraz wystawienniczą.W zabytkowych wnętrzach dawnego Pałacu Branickich można poznać tajniki medycyny, proces kształtowania się przez stulecia tradycji leczniczych. W Muzeum zostały zaprezentowane również eksponaty związane z historią medycyny. Wśród nich należy wymienić: wyposażenie gabinetu stomatologicznego z przełomu XIX i XX wieku, szpitala polowego, gabinetu lekarskiego z początku XX wieku. Wszystkie muzealia stanowią historyczne świadectwo funkcjonowania lecznictwa na obszarze dawnego pogranicza Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Pochodzą ze szpitali, które wpisały się w historyczne karty województwa podlaskiego, m.in. z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy. Eksponaty stanowią pamiątki rodzinne związane z działającymi na tym terenie lekarzami, stomatologami, aptekarzami.
Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   Dzień Dentysty  

POLECAMY W SERWISACH