PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Trwa akcja „Gdy sfaulują ząb”

jsz
20-05-2014, 08:27
Trwa akcja „Gdy sfaulują ząb” Trwa akcja „Gdy sfaulują ząb” (źródło: Śmigiel Stomatologia)
- Złamany, wybity ząb to tragedia, można go jednak uratować, ale trzeba reagować natychmiast stosując się do określonego przez nas trybu postępowania – wyjaśnia lek stom. Anna Seget z katowickiej kliniki stomatologicznej Barbary i Tomasza Śmigiel.

Akcja "Gdy sfaulują ząb" ruszyła w marcu, wtedy też zostały rozesłane do szkół specjalne newslettery zawierające informacje i instrukcje postępowania gdy dochodzi do urazu zęba.

Zainteresowanych akcją jest około 30 katowickich szkół. Ulotki zostały rozesłane, ale szkoły jeszcze przed końcem roku szkolnego poprosiły o prelekcje dla dzieci, nauczycieli i rodziców.

- Spotkaliśmy się z dużym entuzjazmem, gdyż takiej akcji, jak mówią dyrektorzy szkół, jeszcze nigdy nie było, a jak się okazuje - złamania i wybicia zębów zdarzają się często - wyjaśnia lek. stom Anna Seget.

W ramach akcji uruchomiono specjalną witrynę internetową www.urazyzebow.pl. Umieszczone zostały na niej m.in. schematy postępowania po wybiciu zęba, czy złamaniu korony. Specjaliści w przystępny sposób tłumaczą na czym polega leczenie zwichniętego zęba lub jak postępować w przypadku złamanego korzenia.

Na stronie znajduje się także infografika prezentująca podział uszkodzeń, co ma ułatwić diagnozę pacjenta. Omówione zostały także najczęstsze powikłania po urazach zębów mlecznych i stałych.

Witryna opisuje jak zabezpieczyć ząb, aby móc go odzyskać oraz wyjaśnia pacjentom czego może dokonać lekarz dentysta, jeżeli złamanego lub wybitego zęba nie da się już uratować.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH