PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Trenuje piłkarzy, leczy zęby i jak nikt dba o kibiców

en
06-10-2016, 11:23
Trenuje piłkarzy, leczy zęby i jak nikt dba o kibiców Heimir Hallgrímsson trener - dentysta
Heimir Hallgrimsson, dentysta i trener selekcjoner reprezentacji Islandii w piłce nożnej o kibiców dba nie mniej niż o zawodników.

Hallgrimsson poza tym, że stworzył świetny zespół piłkarski, jest bardzo dobrym dentystą. Leczył ostatnio jednego z zawodników, który podczas meczu, stracił ząb. Nie przyjmuje regularnie pacjentów, jednak w nagłych wypadkach nadal siada do unitu, by jak sam przyznał w rozmowie z Agencją Reutersa, nie wyjść z wprawy.

Większość czasu poświęca na przygotowania do drugiego meczu Islandii w eliminacjach do Mundialu 2018, który reprezentacja rozegra dziś z Finlandią.  Pierwsze w kwalifikacjach spotkanie z Ukrainą zakończyło się remisem 1:1.

Hallgrimsson bardzo dba o kontakty z kibicami, od 2012 r. przed każdym meczem rozgrywanym u siebie przez narodową reprezentację idzie do pubu, w którym spotykają się fani piłki nożnej. Tu wyjaśnia wybór zawodników i przyjętą strategię gry. Początkowo były to spotkania z kilkunastoma osobami, teraz przychodzi tam po kilkuset kibiców.

- Zawsze proszę o niefilmowanie naszych rozmów, by nic nie wyciekło do prasy. Nigdy się na nich nie zawiodłem – mówi Hallgrimsson.

Więcej: in.reuters.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   sport  

POLECAMY W SERWISACH