PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Trener Anglików Roy Hodgson zdymisjonowany przez Heimira Hallgrímssona - dentystę z Islandii

ms
28-06-2016, 18:09
Trener Anglików Roy Hodgson zdymisjonowany przez Heimira Hallgrímssona - dentystę z Islandii Islandczycy w euforii
Pisaliśmy już o tym, że drugi trener reprezentacji Islandii w piłkę nożną Heimir Hallgrímsson jest dentystą czynnie uprawiającym wyuczony zawód. Islandczyk twierdzi, że to właśnie stomatologia dała mu wiarę w sukces trenerski.

- W okresie, gdy w Anglii zdobywałem licencję trenerską, powtarzano mi zewsząd: Człowieku nie chwal się, że wykonujesz zawód dentysty, to ci nie pomoże. Nie widziałem powodu, żeby to ukrywać, bo z tego faktu jestem dumny – relacjonował trener - dentysta.

Istnieje pogląd, że wykonywanie zawodu dentysty przyniosło Islandczykowi doświadczenie w budowaniu relacji z innymi ludźmi, tę umiejętność wykorzystuje z sukcesem w kierowaniu zespołem reprezentacyjnym piłkarzy.

– Leczenie zębów to wciąż moja główna praca – nie ukrywa trener Islandczyków.

Heimir Hallgrímsson, na co dzień leczący zęby mieszkańcom Vestmannaeyjar, twierdzi, że niezależnie od tego ile drużyna Islandii ugra podczas mistrzostw we Francji, a już ugrała bardzo dużo, wróci do rodzinnej miejscowości, aby kontynuować karierę dentysty. Trudno w to uwierzyć. Wkrótce o jego trenerskie umiejętności bić się będą największe europejskie kluby piłkarskie. Takich pieniędzy nie dostanie chociażby leczył zęby najbogatszych obywateli Islandii.

Czytaj także: Euro 2016: Dentysta poprowadzi Islandię podczas mistrzostw w piłce nożnej

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sport   hobby  

POLECAMY W SERWISACH