PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Totalna ekstrakcja w Indianapolis

15-04-2013, 00:01
Totalna ekstrakcja w Indianapolis
Totalna ekstrakcja w Indianapolis
Christopher Crist, 12-letni autystyczny młodzieniec, odczuwając uporczywy ból zębów, udał się do lecznicy Amazing Family Dental. Tam wykonano usługę. Okazało się jednak, że w nadmiernym wymiarze.

Z wcześniejszych ustaleń wynikało, że należy dokonać ekstrakcji trzech zębów. Efektem wizyty w gabinecie dentystycznym było usunięcie Christopherowi Cristowi aż 32 zębów. Teraz rodzina niefortunnego pacjenta zapowiada skierowanie przeciwko Amazing Family Dental pozwu do sądu.

Lynna Scott ze Scott Dentistry wyjaśniła, że w pewnych, szczególnych sytuacjach np. zaawansowanej postaci martwiczego wrzodziejącego zapalenia dziąseł, jedynym ratunkiem dla chorego może być ekstrakcja nawet wszystkich zębów, być może tak było w przypadku Christophera Crista. Szybko rozwijająca się infekcja doprowadzić może do ataku serca lub udaru.

Lynna Scott dodała jednak, że takie działanie, choć ze względów medycznych uprawnione, nie może obyć się bez ustaleń z pacjentem. Jak się wydaje, w tym konkretnym przypadku tak jednak nie było.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   błąd w sztuce lekarskiej  

POLECAMY W SERWISACH