PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Tipsy - dzieło przypadku i geniusza dentystycznego

nailsmag/ms
11-12-2014, 13:58
Tipsy - dzieło przypadku i geniusza dentystycznego Tipsy ze stomatologiczną genezą (foto: sxc,hu)
Życiem rządzi przypadek. Dr. Fred Slack Jr., w czasie pracy w laboratorium dentystycznym złamał paznokieć. Spróbował zaradzić złu, rekonstruując uszkodzone warstwy za pomocą akryli dentystycznych i używając jako podkładu - folii aluminiowej. Tak narodziły się tipsy. Był rok 1957.

Rodzina Slacków poszła za ciosem. Intensywne prace badawcze, niezliczone testy zaowocowały patentami, chroniącymi technologię wytwarzania akrylowych tipsów. Można powiedzieć, że dr. Fred Slack Jr. miał szczęście ulegając niegroźnemu wypadkowi przy pracy. To jednak zbyt dalekie uproszczenie.

Dr. Fred Slack Jr. jeszcze przed przygodą ze sztucznymi paznokciami dał się poznać jako pionier unikatowych rozwiązań w przemyśle stomatologicznym. Jego prace miały decydujące znaczenie w rozwoju nowoczesnych materiałów stosowanymi w koronach i mostach. To formuły jego autorstwa są podstawą wielu substancji stosowanych w gabinetach stomatologicznych m.in. klejów i materiałów wypełniających ubytki. Dr. Fred Slack Jr. wiele osiągnął w technologiach materiałów kompozytowych.

Jego pomysły wykorzystywały i wykorzystują nie tylko placówki naukowe, jak chociażby University of Pennsylvania Dental Laboratory, ale przede wszystkim przemysł: DuPont, Rohm & Haas, Imperial Chemical of UK.

Potęgę rodzinnego biznesu, znanego na całym świecie pod nazwą Nail Systems, z powodzeniem rozwija syn Freda Slacka, Rick.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH