PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Technik dentystyczny próbował leczyć jako stomatolog

kan
07-11-2017, 10:59
Technik dentystyczny próbował leczyć jako stomatolog Naiwna pacjentka dała się nabrać oszustowi (fot. pixabay)
Kobieta poznała w restauracji mężczyznę, który przedstawiał się jako dentysta. Umówiła się na wizytę, z opłakanym skutkiem.

Policja w San Antonio, w Teksasie aresztowała Isidro De Jesus Manjarresa za wykonywanie zawodu dentysty bez licencji. Na jego trop wpadła po tym, jak po zabiegu trwającym blisko 8 godzin  zgłosiła się na posterunek kobieta. W jej przypadku oszust spowodował poważne uszkodzenie jamy ustnej.

Wszystko zaczęło się w restauracji, gdzie nieszczęsna poznała Manjarresa, który przedstawił się jej jako  dentysta. Poskarżyła mu się, że dokuczają jej zęby i odczuwa czasami nagły i ostry ból. Umówiła się na badanie, podczas którego usłyszała, że potrzebna jest ekstrakcja i mosty, w sumie leczenie miało kosztować 3,6 tys. dolarów.

Wkrótce nastąpiła właściwa wizyta, oszust usunął dwa zęby a inne zeszlifował pod most protetyczny. Przez kilka następnych dni kobieta cierpiała silny ból, Manjarres zawyrokował, że wdała się infekcja i zaordynował antybiotyk. Pacjentka udała się do innego dentysty, który ocenił działanie oszusta jako "dewastujące". 

Manjarres przyznał na policji, że nigdy nie był dentystą, a był jedynie zatrudniony w pracowni protetycznej.

Więcej: fox13memphis.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   ekstrakcja   błąd w sztuce lekarskiej  

POLECAMY W SERWISACH