PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Synowie dentyści "skazani" na pomoc matce dentystce

ms
04-01-2018, 13:23
Synowie dentyści Pieniądze za łożenie na dzieci
W zasadzie to na dwóch synach nie ciąży wyrok udzielania pomocy matce dentystce, a wymóg zwrotu poniesionych przez nią nakładów na ich płatne studia stomatologiczne.

W tym konkretnym przypadku matka podpisała z dwoma synami umowę, zgodnie z którą obaj zobowiązali się do łożenia na rodzicielkę i to w wysokości po 60 proc. uzyskiwanych dochodów, za to, że kobieta sfinansowała im płatne studia stomatologiczne. To było 20 lat temu. Studia młodzieńcy pokończyli, zaczęło im się dobrze powodzić, ale ani myśleli o wypełnianiu finansowych zobowiązań.

Zirytowana tą sytuacją matka podała dzieci do sądu. Wyrok był dla niej korzystny. Dentyści muszą płacić na utrzymanie matki, aczkolwiek zweryfikowana została wysokość zobowiązań. Sąd uznał, że każdy z nich powinien przekazać matce sumę odpowiadającą w przeliczeniu ok. 2,6 mln zł.

Wyegzekwowanie tej kwoty nie będzie proste, przynajmniej w przypadku młodszego syna, który twierdzi, że dług odpracował z nawiązką, gdyż przez lata zatrudniony był w gabinecie stomatologicznych … matki.

Rzecz działa się na Tajwanie, gdzie zwyczaj pomagania rodzicom przez usamodzielnione już dzieci jest mocno zakorzeniony.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sąd   studia stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH