PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Światowy Kongres FDI 2016 ze światową Grupą MoCarta

Mirosław Stańczyk
05-09-2016, 11:56
Światowy Kongres FDI 2016 ze światową Grupą MoCarta Grupa MoCarta (foto: grupamocarta.art.pl/FDI 2016 Poznań)
Mocnym akcentem, podczas ceremonii otwarcia Kongresu FDI 2016 w Poznaniu (7 września, godz. 18), będzie koncert Grupy MoCarta (wstęp wolny). Co czwórka artystów sądzi o swoim występie podczas gali oraz jakie ma zdanie o dentystach - w wywiadzie dla infoDENT24.pl zdradza członek zespołu Filip Jaślar.

Mirosław Stańczyk infoDENT24.pl: Podczas FDI w Poznaniu staniecie przed karkołomnym zadaniem. Widzami i słuchaczami będzie bodajże jedna z najbardziej inteligentnych publiczności. Szansę na zostanie dentystą mają tylko osoby wybitnie zdolne, które rewelacyjnie zdają maturę. Kongres FDI to miejsce obrad crème de la crème świata stomatologii. Są inteligentni, to z pewnością dobrze, ale mogą być także bardzo wymagający.

Jest trema?

Filip Jaślar  Grupa MoCarta: Trema miesza się z radością. Niecierpliwie czekamy na spotkanie z tak elitarną publicznością. Mam nadzieję, że uda nam się rozbawić, lub przynajmniej wprawić w dobry nastrój créme de la créme świata stomatologii. Dla mnie będzie to najprzyjemniejsze spotkanie z dentystą od wielu lat. 

Mirosław Stańczyk infoDENT24.pl: Kongres FDI to spotkanie naukowców z całego świata, czy muzycy mogliby coś wnieść ciekawego do ich obrad? Młodsza koleżanka z waszej branży Sarsa, pisząc pracę doktorską „Relaksacja pacjentów poddawanych zabiegom w gabinetach stomatologicznych” - przekonuje, że dźwięk towarzyszący leczeniu pacjentów ma sens, szczególnie kamerton.

Ma rację?

Filip Jaślar  Grupa MoCarta: Sądzę, choć moich przypuszczeń nie poparłem żadnymi badaniami, że muzyka Bacha, szczególnie wykonywana na żywo w gabinecie stomatologicznym, może kojąco wpłynąć na odczucia zestresowanego pacjenta. Bacha polecam podczas uzupełniania ubytków, Vivaldiego podczas fluoryzacji. Podczas ekstrakcji należy sięgnąć do środków najsilniejszych. Tylko Mozart. 

Bardzo chętnie zatrudnimy się jako kwartet smyczkowy asystujący muzyką podczas zabiegów. 

Mirosław Stańczyk infoDENT24.pl: Dentyści interesują się światem muzyki. Nie kto inny, tylko dentysta chce rozwiązać problemy z niedostatkiem wartościowych muzyków. Kanadyjski stomatolog Michael Zuk żyje w przekonaniu, że ząb Johna Lennona, którego jest szczęśliwym posiadaczem, pozwoli na sklonowanie artysty. - Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć Johna Lennona bis, dzięki DNA uzyskanemu z zęba - twierdzi dentysta.

To dobra informacja?

Filip Jaślar  Grupa MoCarta: To wspaniała informacja. Ze szczególną uwagą będę śledził dokonania artystyczne Lennona bis. Kto wie, może Pan John zaprosi nasz kwartet do nagrania swojego nowego przeboju "All you need is toothbrush"? 

SŁOWA KLUCZOWE
FDI_2016  

POLECAMY W SERWISACH