• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Svarowski wesprze walkę z próchnicą?

jsz
26-05-2015, 08:49
Svarowski wesprze walkę z próchnicą? Svarowski na zębach (foto: archiwum)
1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, dentyści z warszawskich gabinetów stomatologicznych Prima-Dent bezpłatnie ozdobią zęby dzieci biżuterią z 24-karatowego złota lub kryształów Svarowskiego. Umożliwi ona dzieciom upodobnienie się do zagranicznych gwiazd, wyróżnienie się z tłumu, a co najważniejsze pomoże nauczyć się systematycznej higieny jamy ustnej.

- Wiele dzieci próbuje na swój sposób wyróżnić się z tłumu - piszą organizatorzy akcji. Niestety, często w wyniku ograniczeń finansowych rodzice nie są w stanie zapewnić swojej pociesze wymarzonych przez nią gadżetów. Dzień Dziecka jest doskonałą okazją, aby bez zbędnych kosztów zaskoczyć dziecko i sprawić mu przyjemność. Biżuteria nazębna to nieinwazyjna metoda na uatrakcyjnienie uśmiechu.

Przedstawiciele Prima Dent zapewniają, że technika, dzięki której biżuteria przylega do zębów jest taka sama jak w przypadku aparatów ortodontycznych. Biżuteria może zostać zdjęta przez dentystę w każdym momencie, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Dzięki sposobowi montażu, szkliwo nie zostaje w żadnym stopniu narażone na uszkodzenie.

W ocenie realizatorów akcji, bardzo ważną rolą, jaką odgrywają stomatologiczne ozdoby, jest wpływ na poczucie dziecka co do konieczności dbania o nie, to zaś pozytywnie wpływa na higienę jamy ustnej.

- Biżuteria przyczepiana do uzębienia dziecka jest doskonałym sposobem na wykształcenie w nim nawyku dbania o higienę jamy ustnej. Pielęgnacja ozdób zachęca młodych do częstszego mycia zębów. Wielu rodziców przyprowadza swoje dzieci do gabinetu właśnie po to, aby poprzez zamontowanie biżuterii, wykształcić u nich nawyki szczotkowania zębów po każdym posiłku. Skutkuje to dużymi oszczędnościami finansowymi na przyszłość, poprzez ograniczenie ryzyka próchnicy, a tym samym leczenia stomatologicznego - mówi dr Przemysław Uliasz, ekspert medyczny kampanii „Lekcja stomatologii"

Akcja skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz do studentów. Otrzymaną za darmo biżuterię będzie można bezpłatnie założyć 1 czerwca w czterech placówkach Prima-Dent w Warszawie. Wymagane są wcześniejsze zapisy do konkretnego gabinetu. Rejestracja rusza w czwartek 28 maja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH