PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Super glue kontra dentysta

katkiel
16-01-2014, 11:30
Super glue kontra dentysta Super glue kontra dentysta (fot. sxc.hu)
Brytyjskie media przytaczają historię 55-letniego Gordona Cooka, który nie mogąc dostać się na bezpłatną wizytę w gabinecie stomatologicznym, postanowił sam stawić czoło problemowi. Okazuje się, że dentystyczne „zrób to sam” z wykorzystaniem kleju super glue, ma wielu zwolenników.

Cook wykorzystywał super glue do naprawy swojej korony przez ostatnie trzy lata. - Nie mogłem znaleźć stomatologa, który pomógłby mi w ramach kontraktu z NHS, inni proponowali zbyt wysokie stawki, wziąłem więc sprawy w swoje ręce. Przeczytałem gdzieś, że super glue można wykorzystywać do celów medycznych - tłumaczy się.

W internecie nie trudno znaleźć ów źródła. Jedno, całkiem obszerne, dokładnie wyjaśnia, jak radzić sobie z problemami dentystycznymi bez wizyty w gabinecie specjalisty. Jeżeli ten poradnik został stworzony w celach humorystycznych, przyłączamy się do śmiechu, jeżeli jest on jednak efektem prawdziwych doświadczeń, powinniśmy spuścić zasłonę milczenia. Autor witryny „Cosmicrat", choć zastrzega, że nie zachęca do wykorzystywania kleju w razie problemów z zębami lub protezami, to instruuje jak taki klej można wykorzystać.

- Niewiele jest informacji o alternatywnych rozwiązaniach w stosunku do klasycznej stomatologii. Dentyści, stowarzyszenia stomatologiczne, producenci i dystrybutorzy chronią tajemnicą skład substancji, którymi leczone są zęby, i które przynoszą ogromne dochody branży - czytamy na stronie internetowej.

13-punktowego poradnika, jak dentystę zastąpić super glue, z premedytacją nie będziemy tłumaczyć, aby do polskojęzycznego internetu nie trafiła ta wątpliwa „ściąga" (choć i Polacy o tym dyskutują).

Niestety, z komentarzy publikowanych na witrynie wynika, że autor przez lata zdobył wielu naśladowców. Wszyscy jak jeden mąż narzekają na ceny w gabinetach, wszyscy cieszą się, że dzięki zwykłej tubce kleju oszczędności mogli przeznaczyć na przyjemności.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ciekawostki stomatologiczne   NHS  

POLECAMY W SERWISACH