PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Sukces na Euro 2016 dzięki praktyce stomatologicznej

en
04-07-2016, 17:51
Sukces na Euro 2016 dzięki praktyce stomatologicznej Hallgrimsson nie byłby dobrym trenerem, gdyby nie stomatologia.
Heimir Hallgrimsson do Euro 2016, poza przygotowywaniem reprezentacji Islandii, prowadził gabinet stomatologiczny na małej rybackiej wyspie Heimaey, gdzie mieszka niecałe 5 tysięcy ludzi.

Hallgrimsson przyznaje, że praktyka dentystyczna bardzo mu pomogła w przygotowaniu kadry piłkarskiej, bo to także praca „jeden na jednego”. Zwykle pacjenci panicznie boją się dentysty, więc trzeba umieć do nich mówić. Jednego trzeba rozśmieszyć, innego zrelaksować, a wobec kolejnego można być tylko śmiertelnie poważnym. Trzeba się szybko przystosowywać i tak samo jest w piłce nożnej.

- Moja mama zawsze była nieszczęśliwa, że nie leczę więcej. Na Islandii nie zarabia się dużych pieniędzy jako trener reprezentacji piłkarskiej – mówił Hallgrimsson w jednym z wywiadów.

- Jako dentysta pracowałem od godziny 8 rano do 15 po południu, a trenerem byłem po 17:00. Jednak przez ostatni rok coraz trudniej mi było pogodzić oba zajęcia. W gabinecie udawało mi się spędzać jeden dzień w tygodniu, czasami nawet nie cały.  Byle tylko nie stracić wprawy w leczeniu – dodaje trener islandzkiej drużyny.

Teraz Hallgrimsson pewnie zarzuci zawód dentysty i większą część czasu będzie spędzał w Reykjavíku, bo w planach ma przygotowania do mistrzostw świata w 2018 r.

Czytaj także: Trener Anglików Roy Hodgson zdymisjonowany przez Heimira Hallgrímssona - dentystę z Islandii

Euro 2016: Dentysta poprowadzi Islandię podczas mistrzostw w piłce nożnej

Więcej: espnfc.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sport   hobby  

POLECAMY W SERWISACH