• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Studentka stomatologii „Leczy z misją”

ms
09-06-2017, 11:48
Studentka stomatologii „Leczy z misją” Kenia czeka na pomoc polskich dentystów
Joanna Genderka, mieszkanka Śremu i studentka III roku stomatologii zaangażowała się w projekt „Leczymy z misją”, którego celem jest pomoc stomatologiczna ubogiej ludności Kenii.

- Razem z moją ekipą obdzwanialiśmy gabinety stomatologiczne w Poznaniu i Śremie w poszukiwaniu używanego, ale w pełni sprawnego sprzętu dentystycznego, który jest już zbędny gabinetom, a mógłby się przydać nam – mówiła dla portalu śrem.naszemiasto.pl Joanna Genderka. 

Studentka stomatologii tłumaczyła, że w tym roku uruchomiony zostanie mobilny gabinet stomatologiczny. - Chcemy skupić się na badaniu i leczeniu dzieci, dlatego nasza dentystyczna karawana musi dotrzeć do szkół. Tam chcemy zrobić badania przesiewowe, wyleczyć to, co jest do wyleczenia i uświadomić dzieciom, jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej - opowiada.

- Dzwoniliśmy do różnych hurtowni stomatologicznych w poszukiwaniu narzędzi i materiałów. Udało się nam zebrać naprawdę sporo. Ludzie okazali się bardzo hojni, dostaliśmy m.in. trzy używane fotele dentystyczne, dzięki czemu w Kenii otworzymy trzy gabinety stacjonarne – relacjonowała Joanna Genderla portalowi śrem.naszemiasto.pl.

- Oprócz narzędzi i materiałów, udało nam się uzyskać również mnóstwo past i szczoteczek, które dzieci dostaną po szkoleniu – dodała studentka.

W Śremie w projekt zaangażowała się nie tylko Joanna Genderka, Bartosz Domalski i Bart Kolszayński wykonali specjalny, przenośny fotel dentystyczny. Z kolei Marcin Hofman, stomatolog posiadający gabinet przy ulicy Kilińskiego, przekazał spore ilości środków znieczulających, strzykawek i igieł. Oprócz tego zdobył dla projektu dwa aparaty do dezynfekcji sprzętu.

Więcej: srem.naszemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
akcja charytatywna  

POLECAMY W SERWISACH