PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Student stomatologii triumfuje w mistrzostwach świata medyków w kolarstwie MediCup

jsz
08-07-2014, 10:11
Student stomatologii triumfuje w mistrzostwach świata medyków w kolarstwie MediCup Student stomatologii triumfuje w mistrzostwach świata medyków w kolarstwie MediCup (foto: sxc.hu)
Oskar Pluciński, student stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie wygrał MediCup - Mistrzostwa Świata Medyków w kolarstwie górskim rozgrywane w formule XC. W rywalizacji wzięło udział 78 zawodników i 20 zawodniczek, w tym kolarze z Czech, Austrii, Norwegii i Włoch.

Wyścig rozgrywany były w formule open - wystartować mógł każdy, chociaż zawody, przeprowadzone na terenie ośrodka sportowo - wypoczynkowego Malinka w Zgierzu, miały rangę Mistrzostw Świata Medyków.

Oskar Pluciński nie ukrywał, że tęczowa koszulka była jego marzeniem. Wierzył, że kiedyś w karierze sportowej zdobędzie taki trykot. Studentowi stomatologii nie przeszkodził w zwycięstwie nawet upadek na początku wyścigu. Triumfator ostatnie trzy okrążenia pokonał samotnie na czele całej stawki zawodników. W ocenie zwycięzcy trasa była wymagająca, godna wyścigu XC. - Nie było czasu na złapanie oddechu - komentował po wyścigu Oskar Pluciński. Dodał on, że bierze się za treningi, aby móc godnie reprezentować koszulkę, którą zdobył w Zgierzu"

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
hobby   sport  

POLECAMY W SERWISACH