PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Studenci GUMed zbierają szczoteczki do zębów

ms
21-10-2016, 08:09
Studenci GUMed zbierają szczoteczki do zębów W Kamerunie brakuje dentystów (foto: pixabay)
Cel jest ściśle określony. Szczoteczki pojadą do Kamerunu, aby tam wesprzeć misję Krzysztofa Gniazdowskiego, wolontariusza poznańskiej fundacji Redemptoris Missio, który leczy zęby Kameruńczyków, głównie dzieci, prowadząc gabinet stomatologiczny w Abong-Mbang.

Akcja, organizowana przez studentów GUMed, odbywa się pod hasłem "Kup Pan szczoteczkę", będzie trwała do końca października. Szczotki do zębów można wrzucać do specjalnych pojemników, znajdujących się w budynkach uczelni m.in. w szatni budynku przychodni GUMed przy rondzie prof. Michalaka oraz w szpitalu UCK przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku, obok baru na parterze.

Akcję zbiórki prowadzi Aleksandra Krajewska, studentka IV roku Wydziału Lekarskiego GUMed. Potrzeby są ogromne. Krzysztof Gniazdowski, pracując w Abong-Mbang, jest jedynym dentystą w promieniu kilkuset kilometrów.

W Kamerunie większość mieszkańców nie wie do czego służy szczoteczka. Ludzie chorują na zapalenia jamy ustnej, które ciągną się latami. Kiedy ból jest nie do zniesienia idą do szamana. To prowadzi tylko do większych komplikacji, nawet do śmierci - opowiada student medycyny - opowiada Antoni Zdrojewski, student medycyny.

 Więcej: radiogdansk

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH