PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

"Strongman Steve" Schmidt - najmocniejsze zęby świata?

jsz
31-07-2014, 12:56
5 gwoździ wyrwanych z drewna w 17 sekund to nowy Rekord Guinnessa (fot. Strongman Steve Schmidt)
Jest nowy rekord Guinnessa w wyciąganiu gwoździ z kawałka drewna…zębami. 58-letni „Strongman Steve” Schmidt wyrwał ich pięć, w czasie poniżej 20 sekund.

„Strongman Steve" Schmidt to postać znana w kręgach osób lubujących się w biciu wszelkich rekordów. Amerykanin wyspecjalizował się w tych związanych z konkurencjami siłowymi, opartymi na wytrzymałości zębów.

Wyrywanie gwoździ z drewna? Proszę bardzo - pięć gwoździ w czasie ok. 17 sekund, to nowy Rekord Guinnessa (specjalna komisja ustala dokładny czas, ponieważ w trakcie próby zmierzono dwa wyniki), lepszy od poprzedniego o ponad 5 s. Podnoszenie zębami ciężaru ważącego 220,5 kg 6 cali nad ziemię - nie ma problemu, Schmidt dokonał tego 61 razy. Wyrywanie szczęką tablic rejestracyjnych, gięcie metalowych prętów, ciągnięcie wagonów oraz innych ciężkich pojazdów - dla „Strongmana Steve'ego" to drobnostka.

W bogatym portfolio Amerykanina brakuje jednego rekordu. Próba wyjęcia zębami 41 gwoździ z kawałka drewna w ciągu minuty, zakończyła się niepowodzeniem. Licznik stanął na 26.

58-latek w wielu wywiadach podkreśla, że w ciągu lat bicia rekordów, nie ucierpiał, żaden z jego zębów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH