PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologiczna strona fast foodu

smn
25-02-2017, 09:23
Stomatologiczna strona fast foodu Posiłek szybki, treściwy i bardzo niezdrowy także dla zębów (fot. pixabay)
W codziennej gonitwie  łatwiej żywić się fast foodem. Niestety taka dieta ma wpływ, nie tylko na obwód w pasie i ogólne zdrowie, ale także na stan zębów. To rola dentysty, by pomóc pacjentowi ten zły wpływ diety ograniczyć.

Żywienie się pizzą i hot-dogami, popijanie coca-colą ściąga nie tylko zagrożenie otyłością i cukrzycą. Zwiększa także ryzyko rozwoju próchnicy i chorób dziąseł.

Pierwszy powód, dla którego fast food nie jest dobry dla stanu uzębienia, to wysoka zawartość cukru i soli. Napoje gazowane dodatkowo niszczą szkliwo. Cukry znajdujące się w słodzonych napojach, którymi najczęściej popijane są cheeseburgery, uwrażliwiają zęby na próchnicę. 

Dentysta może i powinien doradzać co ma być alternatywą dla fast-foodu. Nawet jeśli pacjent zarzeka się, że musi jeść poza domem,  warto mu poradzić, by sięgnął po nieprzetworzone produkty, które w mniejszy stopniu przywierają do zębów, chociażby sałatki. Napój słodzony zaś lepiej zastąpić wodą, to dla kieszeni i dla zębów zdrowiej.

Taka rozmowa jest także dobrą okazją, by podkreślić znaczenie dokładnego mycia zębów po posiłku. Zwłaszcza złożonego z fast-foodu.

Więcej: dentistrytoday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   dieta   higiena jamy ustnej  

POLECAMY W SERWISACH