• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologiczna afera w Australii

smn
04-02-2018, 08:15
Stomatologiczna afera w Australii Dentysta z Cronulla naraził zdrowie ponad 3 tys. pacjentów (fot. Facebook)
W wyniku nieprzestrzegania standardów higieny w gabinecie dentystycznym w australijskiej miejscowości Cronulla 930 pacjentów może być zakażonych wirusowym zapaleniem wątroby i  HIV.

W australijskim stanie Nowa Południowa Walia pacjenci gabinetu stomatologicznego z miejscowości Cronulla wzywani są na testy mające wykluczyć zakażenie wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C  oraz HIV. To efekt kontroli służb miejscowego sanepidu, które wykryły rażące naruszenie przepisów bezpieczeństwa w praktyce prowadzonej przez dr. Nicholasa Southalla.

Narzędzia stomatologiczne nie były systematycznie: czyszczone, sterylizowane, ani przechowywane w odpowiednich warunkach. Wszyscy pacjenci, u których przeprowadzono inwazyjne procedury (w sumie 930 osób) zostały wezwane na badania. Także pozostałym pacjentom gabinetu dr. Southhalla (2500 osób) zalecana jest wizyta u lekarza.

Gabinet dentystyczny w Cronulla został - co prawda - zamknięty, ale planowane jest ponowne jego uruchomienie jeszcze w lutym. Jak do tej pory u nikogo z pacjentów nie wykryto groźnych wirusów.

Więcej: dailymail.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
higiena   gabinet stomatologiczny  

POLECAMY W SERWISACH