PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatolog wyruszy polonezem w wyprawie Złombol 2013

07-08-2013, 00:01
Stomatolog rusza polonezem w wyprawie Złombol 2013 (fot. fanpage Wojciecha Kołosowskiego)
Stomatolog rusza polonezem w wyprawie Złombol 2013 (fot. fanpage Wojciecha Kołosowskiego)
To już nie walka ze stereotypem nudnego dentysty, a udział w słusznej sprawie. Wojciech Kołosowski, wrocławski stomatolog, chce polonezem dojechać na norweski półwysep Nordkapp. To element charytatywnej wyprawy Złombol 2013, która wyrusza 10 sierpnia.

Złombol, to ekstremalna wyprawa samochodami produkowanymi za czasów komunistycznych rządów. Celem eskapady jest uzbieranie pieniędzy na zakup rzeczy dla dzieci z Śląskich domów dziecka. Wartość zakupu pojazdów, nie licząc napraw przygotowawczych, to ok.  1000 zł.

- Złombol, to nie są wakacje w komfortowym hotelu z katalogu zaufanego biura podróży. Złombol jest ekstremalną wyprawą bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony organizatorów. Nie ma mechaników, nie ma assistance, nie ma lawety, nie ma psychologa, nie ma części, sprzęt którym jedziemy jest stary i sfatygowany! Nikt wcześniej nie sprawdza trasy, ani miejsc noclegów. Nie znajdziecie informacji o aktualnym Złombolu, ani na Tripadvisor, ani w przewodnikach Pascal. Wyjazd to duża niewiadoma. Od uczestników bezwzględnie wymagamy samodzielności. Istnieje ryzyko (nie małe!!), że w razie poważnej awarii będziecie musieli utylizować wasz pojazd po drodze i wracać w inny sposób do Polski! Jest tak, bo Złombol polega na tym, aby zrobić coś wyjątkowego, ekstremalnego. Jest to wielki wyczyn - zachęcają potencjalnych uczestników organizatorzy.

Jak widać skutecznie. Wojciech Kołosowski, na co dzień dentysta w klinice Unident Union Dental Spa, na półwysep Nordkapp wybiera się polonezem cargo z 1999 roku, który otrzymał nazwę Polocamper. Samochód nie jest demonem prędkości. Ma tylko 84 konie mechaniczne i ryzykowne jest rozwijanie nim prędkości powyżej 100 km/h. To jednak nie ma większego znaczenia, ideą Złombola jest ukończenie trasy a nie czas dotarcia do mety.

Z relacji przygotowań do wyprawy (opisywanej na FB stomatologa) wiadomo, że trwa walka z czasem i nieco już zakurzoną techniką FSO. Trasa wyprawy, z Katowic na półwysep Nordkapp, liczy prawie 3 tys. km (wg Google Maps).

Trzymamy kciuki!

Źródło: własne/tuwrocław.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH