PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

„Stomatolog” twierdzi, że narzędzia stomatologiczne są idealne na włam

ms
17-11-2016, 14:10
„Stomatolog” twierdzi, że narzędzia stomatologiczne są idealne na włam Zestaw wytrychów? (foto: freeimages)
Złodziej wśród moskiewskich policjantów otrzymał ksywkę „stomatolog”, bo do włamań, jako wytrych, służyły mu… stomatologiczne pęsety i sondy.

W toku śledztwa wyszło na jaw, że złodziej do włamań używał … stomatologicznych zestawów diagnostycznych. W jego opinii, pęsety i sondy znakomicie nadają się do otwierania zamków i to nawet tych, które uznawane są za dość trudne do sforsowania przy pomocy wytrychów.

„Stomatolog” okradał głównie pokoje w moskiewskich akademikach. Wpadł, gdy po jednym ze skoków okazał się na tyle nieostrożny, iż wystawił swoją osobę na widok kamer monitorujących wejście do akademika. Pokazał nie tylko swoją twarz, ale także trzymany w rękach skradziony notebook.

Poszkodowaną była studentka… wydziału stomatologii, która opuściła swój pokój, aby ugotować w kuchni posiłek. Wróciła do mieszkania po 30 minutach i ze zdziwieniem stwierdziła, że drzwi nie były zamknięte, ale uznała, że po prostu zapomniała je zamknąć. Dopiero po kilku godzinach zauważyła kradzież komputera i telefonu.

Dzięki obrazowi monitoringu udało się zidentyfikować złodzieja, który mieszkał nieopodal miejsca przestępstwa.

Postawienie zarzutów nie było trudne, gdyż oprócz zapisu wideo, dowodem w sprawie były ślady odcisków palców zostawione w pokoju studentki.

Zatrzymany przez policję mężczyzna przyznał się do winy. Skradzione rzeczy w akademiku znaleziono u niego w mieszkaniu. Nie tylko te, gdyż fantów było zdecydowanie więcej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
narzędzia dla dentystów  

POLECAMY W SERWISACH