PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stawiał pizzę w zamian za możliwość leczenia

18-10-2012, 05:08
Stawiał pizzę w zamian za możliwość leczenia (źródło: sxc.hu)
Stawiał pizzę w zamian za możliwość leczenia (źródło: sxc.hu)
W Dallas (USA) rośnie liczba osób, które były ofiarami dość nietypowej akcji jednego z miejscowych dentystów. Podjeżdżał on swoim busem na szkolny kampus i proponował nastolatkom pizzę i drobne w zamian za możliwość przeprowadzenia u nich zabiegów stomatologicznych.

Żądnymi ukarania dentysty są zarówno rodzice nastolatków, którzy twierdzą wręcz, że lekarz dopuścił się porwania, oraz władze, które mają dowody, iż proceder ten  zakładał wyłudzanie pieniędzy z systemu Medicaid. Od  przekupionych pacjentów (kwoty nie przekraczały 10 dolarów) dentysta zabiegał o dane osobowe, które wprowadzał poprzez portal Medicaid i uruchamiał procedurę refundacji nieuzasadnionych zabiegów.

O wymierzenie sprawiedliwości będzie jednak trudno, lekarz tuż po tym jak w jego stronę padły pierwsze oskarżenia, podobno opuścił kraj. Nie był on właścicielem gabinetu (All About Dentistry), pracował tam jedynie na kontrakcie. Pytany o całe zajście szef AAD, stwierdził, że mamy do czynienia z pomyłką i jest mu bardzo przykro.

Do tej pory ustalono, że dentysta skusił do leczenia 13 osób, ale wciąż trwają poszukiwania innych werbowanych pacjentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   dentysta oszust   Medicaid  

POLECAMY W SERWISACH