• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stało się! Dentobusy - tematem felietonu

ms
04-05-2018, 11:54
Stało się! Dentobusy - tematem felietonu Dentobusy w ogniu krytyki (foto: pixabay)
Artur Szczepański, redaktor naczelny Expressu Bydgoskiego pozwolił sobie na zaprezentowanie stosunku do programu opieki stomatologicznej nad uczniami w małych aglomeracjach i na wsiach w oparciu o dentobusy.

Teza 1: dentyści z brakiem empatii
Zakupione i stojące bezczynnie dentobusy już dawno powinny stać się wyrzutem sumienia stomatologów, których brak empatii wobec dziatwy z czworaków i ich rodziców z bolącymi zębami może niepokoić.

Teza 2: „Biały Kieł Plus” niedofinansowany
W naszym województwie nie znalazł się ani jeden stomatolog, który chciałby w ramach kontraktu z NFZ wsiąść do dentystycznej kliniki na kółkach. Jak tłumaczą lekarze specjaliści, żenująco niskie stawki za ową mobilną usługę są jednym z głównych powodów fiaska nowatorskiego, skierowanego do ludu programu o kryptonimie „Biały Kieł Plus”.

Teza 3: Czas na usługę on-drive
Moja znajoma dentystka stwierdziła, iż gdyby przeprowadzała proste, ma się rozumieć, zabiegi nawet w czasie jazdy, czyli w usłudze on-drive, i tak nie wyszłaby na swoje. Przyznała , że usługa w trakcie jazdy jest jakimś sposobem zwiększenia dochodów dyżurującego w pojeździe specjalisty, ale przy stanie naszych dróg, to sposób mocno problematyczny. 

Teza 3: porzucanie dzieci w lesie - dobrym przyczynkiem do politycznych namysłów
Z innych propozycji wykorzystania kupionych już dentobusów podoba mi się pomysł porzucania niezadowolonych z usługi pacjentów, leczonych w trybie on-drive, w lesie, z dala od ich miejsca zamieszkania, aby dać im czas do politycznego namysłu.

***

To tyle. Z przebiegu konkursów na świadczenia stomatologiczne w dentobusach należy wnosić, że mobilne gabinety dentystyczne ruszą jednak w Polskę. To dobrze dla uczniów i … niektórych felietonistów, bo w ich mniemaniu temat z pewnością będzie rozwojowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentobus   stomatologia dziecięca  

POLECAMY W SERWISACH