PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Squash na pomoc stomatologiczną

ms
09-04-2018, 12:39
Squash na pomoc stomatologiczną Dzieci Weluli (źródło: FB)
Fitness fairPlayce na Naramowicach w Poznaniu 14 kwietnia będzie świadkiem Charytatywnego Nocnego Maratonu – cel to zebranie środków na leczenie stomatologiczne dzieci z indonezyjskiej Weluli.

Chętni w pierwszej kolejności będą mogli sprawdzić się w grze w tenisa, squasha lub kometkę, przewidywane są także zajęcia fitness. To o godz. 19.00 14 kwietnia, natomiast o godz. 22.00 odbędzie się aukcja, dochód z której przeznaczony zostanie na pomoc stomatologiczną dla dzieci Weluli.

Akcja charytatywna to inicjatywa dwóch absolwentek Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu: Marii (pielęgniarka i higienistka stomatologiczna) oraz Karoliny (fizjoterapeutka). Obie są wielkimi miłośniczkami badmintona, stąd pomysł na spotkanie w Fitness fairPlayce.

Karolina i Maria jako wolontariuszki na przełomie sierpnia i września 2018 r, wyjeżdżają ponownie do Indonezji, żeby weprzeć Siostry Klaretynki w opiece nad dziećmi. Polki przeprowadzą akcję usuwania kamienia nazębnego, zajęcia fizjoterapeutyczne, chcą także zakupić, aby wziąć ze sobą niezbędny sprzęt medyczny.

O poprzedniej indonezyjskiej misji tak m.in. pisały:

Na chodzeniu do szkoły mijają nam przedpołudnia. Natomiast popołudniami prewencyjną opieką dentystyczną obejmujemy również ok. stu dzieci z oratorium działającego przy Domu Misyjnym Sióstr Klaretynek.

Poprzedni tydzień był poświęcony nauce mycia zębów i sprawdzeniu stanu uzębienia. W tym tygodniu zajmujemy się czymś w rodzaju higienizacji i fluoryzacji zębów naszych małych pacjentów i ich rodziców. Również  działamy w drugim welulijskim gimnazjum. Tutaj czekało na nas ok. czterystu osób.

Na koniec lekcji każdy uczestnik dostaje szczoteczkę i pastę do zębów. Mamy nadzieję, że podarowane rzeczy będą służyć wszystkim, a dzięki odpowiedniej dbałości o higienę jamy ustnej mieszkańcy Weluli będą mieli mniej problemów, przynajmniej tych spowodowanych bólami zębów. Szkoda, że nasz projekt, który miejscowi nazywają kampanią, to tylko mała kropla w oceanie potrzeb…

Więcej: poznajweluli

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
akcja charytatywna  

POLECAMY W SERWISACH