• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Smoczek Soothie na receptę?

ws
01-10-2015, 12:34
Smoczek Soothie na receptę? Smoczek profilaktyczny
Smoczki mają zgubny wpływ na przyszłe uzębienie osesków. Smoczek Soothie ma zmienić ten osąd.

Amerykański producent Soothie za sukces poczytuje sobie fakt, że smoczki wykonuje z tzw. medycznego silikonu. Nie ma w nich zatem, odsądzanych od czci, lateksu i bisfenolu.

Soothie wspiera ponoć prawidłowy rozwój dziąseł i zębów małego dziecka. Dzieje się tak z powodu unikatowego kształtu smoczka. Dowodem, że tak jest, ma być rekomendacja Amerykańskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Nic jednak nie zastąpi piersi karmiącej matki.

Badania, kierowane przez prof. Karen Peres z University of Adelaide, obejmowały 1,3 tys. dzieci przez pięć lat. Analizowano w jakim stopniu karmione były one piersią gdy miały: 3, 12 i 24 miesięcy. Zbierano także informacje o tym z jaką częstotliwością dzieci w wymienionych trzech okresach korzystały ze smoczków. Niezależnie od intensywności i długości okresu karmienia piersią ok. 40 proc. badanych dzieci codziennie jednocześnie korzystało ze smoczka (do czwartego roku życia).

W wieku pięciu lat kontrolowana grupa poddana została drobiazgowej analizie stanu uzębienia. Ryzyko wystąpienia wady zgryzu, polegające na wystawaniu zębów z łuku zębowego, było o jedną trzecią niższe wśród dzieci regularnie karmionych, chociażby przez kilka miesięcy, piersią (w porównaniu z grupą odżywianą za pomocą butelki). Prawdopodobieństwo pojawienia się wady spada aż o 44 proc. w przypadku dzieci, które odżywiane były piersią co najmniej przez sześć  miesięcy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
smoczki   Dzieciństwo bez próchnicy  

POLECAMY W SERWISACH