PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Śmierć pacjentki podczas zabiegu wyrwania jej 20 zębów

ms
27-03-2015, 08:05
Śmierć pacjentki podczas zabiegu wyrwania jej 20 zębów GAbinet Rashmiego Patela
Po roku od zdarzenia bliski jest wyrok w sprawie dentysty Rashmiego Patela, który doprowadził do śmierci Judy Gan, wyrywając jej podczas jednej sesji 20 zębów.

Po roku prowadzenia śledztwa State Dental Commission (Connecticut - USA) doszła do przekonania, że wina leży po stronie dentysty, który poddając 64-letnią Judę Gan znieczuleniu, nie wziął pod uwagę faktu, że kobieta dwa lata przed zabiegiem przeszła dwa niegroźne udary, a pół roku przed feralnym zabiegiem w gabinecie Rashmiego Patela miała zawał. Stosowane przez nią codziennie leki weszły w interakcję z podanymi środkami znieczulającymi, dodatkowym czynnikiem niekorzystnym był stres, którego doświadczyła pacjentka. Judy Gan tuż przed zabiegiem prosiła dentystę, aby ten odstąpił od realizowania procedury ekstrakcji.

Co więcej, Rashmi Patel nie przerwał zabiegu wtedy gdy niebezpiecznie spadła saturacja. Nie zareagował również na apel asystującej przy zabiegu pracownicy, aby przerwać ekstrakcje.

Dentysta zaprzecza oskarżeniom. Mężczyzna wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 25 tys. USD.

Rashmi Patel pozbawioy został przez State Dental Commission przywileju wykonywania zawodu. Stało się to być może w ostatniej chwili, gdyż przypadek Judy Gan nie był odosobniony. Wcześniej ledwo co odratowano pacjenta Rashmi Patela, który będąc pod wpływem środków uspokajających, przypadkowo połknął kawałek gazy, który znajdował się w jego ustach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
błąd dentysty   przestępstwo w gabinecie  

POLECAMY W SERWISACH