• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Śmierć pacjenta po wizycie w gabinecie dentystycznym

ws
12-02-2016, 10:02
Śmierć pacjenta po wizycie w gabinecie dentystycznym Sąd zajmuje się śmiercią po wizycie u dentysty (foto: sxc.hu)
W Krakowie kontynuowany jest proces cywilny w sprawie śmierci 23-letniego mężczyzny. Matka stoi na stanowisku, że jej syn zmarł w wyniku błędu dentysty oraz nieodpowiedniej opieki w szpitalach. Prokuratura wcześniej umorzyła sprawę.

Z relacji dziennika Fakt wynika, że w procesie, który zaczął się w listopadzie 2014 r.,  zeznają kolejni lekarze. Oskarżeni przerzucają się odpowiedzialnością.

Matka zmarłego mężczyzny pozwała 13 podmiotów, w tym krakowskich lekarzy, dwa szpitale i pogotowie. Podczas ostatniej rozprawy zeznawała jedna z oskarżonych przez matkę dentystek. Okazuje się, że Pawła nigdy nie widziała, a w sprawę zamieszała ją współwłaścicielka kliniki. – Wszyscy mataczą, mieszają się w zeznaniach, obarczają się winą nawzajem. Nawet dentystka z tej samej kliniki chciała zrzucić winę na współpracownicę – dodaje matka.

Z relacji matki wynika, że problemy ze zdrowiem syna zaczęły się po rutynowej wizycie w gabinecie stomatologicznym na Prądniku Czerwonym. Mężczyzna miał zaplanowane wypełnienie zęba oraz leczenie kanałowe. Po powrocie do domu wystąpiła u niego gorączka i ból.

Kobieta zabrała cierpiącego syna do miejskiego szpitala im. Narutowicza w Krakowie. Z jej opisu wynika, że tam odmówiono mu pomocy i odesłano do dentysty, u którego chłopak leczył zęby.

Z relacji matki zmarłego wynika, ze obolały chłopak poszedł do stomatologa, a w gabinecie ząb mu prześwietlono, borowano ząb, założono opatrunek i odesłano do domu.

Ból nie ustępował, matka z synem ponownie odwiedzili szpital, wykupili antybiotyki. Na nic - Paweł Cerek zmarł kilka dni później. 

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci Pawła była sepsa. Prokuratura umorzyła sprawę, matka wniosła do sądu sprawę cywilną, oskarżając dentystki, które zajmowały się synem, oraz szpitale i pogotowie, które według matki nie wywiązały się z obowiązków.

Więcej: fakt.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH