PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Skazana na paraliżujący ból zębów. Ratunek za pół roku!

ms
09-06-2016, 11:15
Skazana na paraliżujący ból zębów. Ratunek za pół roku! Jessica Madden cierpi
Ojciec niepełnosprawnej 22-letniej dziewczyny Jessicy Madden błaga o pomoc dla dziecka, które cierpi w niewyobrażalny sposób na skutek choroby zębów. Na zabieg dziewczynę zapisano za… pół roku.

Rzecz dzieje się w Belfaście. Jessica Madden cierpi z powodu niezwykle rzadkiej choroby genetycznej (duplikacja genu 8p22), skutkującej niepełnosprawnością intelektualną.

Sześć tygodni temu pojawił się ból, który z dnia na dzień się wzmaga. Dziewczyna cały czas pokazuje na zęby, tam właśnie zlokalizowane jest źródło bólu. Zabieg stomatologiczny musi być wykonany w znieczuleniu ogólnym. Jessica nie pozwala nikomu dotknąć swojej twarzy, obawiając się jeszcze większego cierpienia, trudno zatem nawet ustalić przyczynę dotkliwego bólu.

Ojciec pastor Brian Madden wraz z żoną Martine wołają o pomoc, gdyż kolejka oczekujących na zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym wiąże się z półrocznym oczekiwaniem. Potwierdzają to przedstawiciele służby zdrowia w Belfaście. W ich relacji tylko w wyjątkowych przypadkach oczekiwanie można skrócić do 14 tygodni.

Tymczasem Jessica przestała jeść. Rodzice twierdzą, że dziecko umrze z wycieńczenia i bólu, jeśli szybko nie otrzyma skutecznej pomocy medycznej.

Więcej: belfasttelegraph.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ból zęba   znieczulenie ogólne  

POLECAMY W SERWISACH