• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Seksualne ekscesy podczas zabiegów dentystycznych

ms
30-07-2016, 09:34
Seksualne ekscesy podczas zabiegów dentystycznych Pacjentki zniewolone (foto: pixabay)
Kilkanaście kobiet oskarżyło Luisa Ramosa z Park Blvd. Oral Surgery Center (San Diego) o molestowanie seksualne. Do zdarzeń tych miało dochodzić podczas znieczulania ogólnego, któremu poddawano kobiety, aby przeprowadzić zabiegi chirurgiczne.

Sprawa prowadzona przez sąd w San Diego nie należy do jednoznacznych, bo w zasadzie nikt nie przyłapał Luisa Ramosa na gorącym uczynku.

Kilka kobiet relacjonowało, że budziły się z uśpienia, czując na swoim ciele zły dotyk mężczyzny. Ten jednak odpiera zarzuty, twierdząc, że takie nierealne odczucia są efektem stanu pacjentek, które budziły się po narkozie.

Pacjentki przedstawiały zdjęcia siniaków i obtarć, które z konsternacją zauważały tuż po opuszczeniu kliniki.

Obrońcy Luisa Ramosa oczywiście kwestionują takie oskarżenia, gdyż zmiany, znamionujące użycie siły, nie musiały powstać w trakcie wizyty w klinice stomatologicznej.

Inne oskarżenia, jak rozpięty biustonosz, a nawet majtki założone zewnętrzną stroną w stronę ciała, również nie są twardymi dowodami.

Materiałem oskarżającym L. Ramosa są nagrania z monitoringu. Na nich zarejestrowanie zostały ujęcia, na podstawie których można odnieść wrażenie, że pracownik kliniki zbytnio interesuje się jak reagują na jego dotyk ciała pacjentek w czasie narkozy. Na nagraniach nie widać jednak jednoznacznych sytuacji, o których donoszą pacjentki kliniki.

Rozprawę w sądzie z powództwa pacjentek Park Blvd. Oral Surgery Center zaplanowano na 26 sierpnia 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
molestowanie  

POLECAMY W SERWISACH