PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Rowerem po sprzęt stomatologiczny

04-06-2013, 00:01
Rowerem po sprzęt stomatologiczny (fot. sxc.hu)
Rowerem po sprzęt stomatologiczny (fot. sxc.hu)
Rusza akcja zbierania pieniędzy na zwiększenie dostępu do usług stomatologicznych w Tanzanii. Organizacja charytatywna Bridge2Aid wraz z grupą pracowników firmy A-dec planuje w czerwcu tego roku nocny rajd rowerowy po Londynie.

Uczestnicy rajdu zamierzają przejechać ulicami stolicy Wielkiej Brytanii 100 km. Akcja ma zwrócić uwagę na ograniczony dostęp do najprostszych usług stomatologicznych w biednych krajach świata. Darowizny sprzętu i wyposażenia oraz zebrane fundusze zostaną przekazane na zwiększenie dostępu do leczenia stomatologicznego w krajach rozwijających się.

Organizacja charytatywna Bridge2Aid działa od 2002 roku, podejmując konkretne działania, których celem jest zwiększenie dostępu do usług stomatologicznych wśród ludności Tanzanii oraz w najbliższych jej rejonach. W trakcie działalności organizacja przeszkoliła ponad 220 lokalnych  stomatologów. Szkolenia trwają nadal i co roku kolejnych 50 pracowników ochrony zdrowia uczy się jak pomagać cierpiącym z powodu bólu zębów. Celem akcji jest zwiększenie dostępu do usług stomatologicznych, szczególnie ludności wiejskiej. Szacuje się, że takich potrzebujących jest ok. 2,2 mln osób.

To nie jedyna akcja Bridge2Aid - ustanowiła ona również długoterminowy program rozwoju dla osób niepełnosprawnych i osób dotkniętych trądem w Bukumbi.

Trwającą właśnie akcję zbierania funduszy na sprzęt stomatologiczny może wesprzeć każdy zainteresowany - dotacje zbierane na stronie internetowej: http://uk.virginmoneygiving.com/team/AdecUK.

A więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.bridge2aid.org/b2a/

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   A-dec  

POLECAMY W SERWISACH